sadsad x
asdasd

Pratik Atlet Katlama Yöntemleri

14 Nisan 2021

Böylece çamaşırlarımızı ve giysilerimizi daha düzenli ve güzel bir şekilde saklayabiliriz. Böylesi bir düzen biçimi için en basit yerleştirme stillerinden biri, katlanılarak konulan çamaşırlar ve giysilerdir. Her giyim eşyasında olduğu gibi çamaşırların özellikle atletlerin de katlama yöntemleri bulunmaktadır. Atletlerimizi düzenli bir biçimde tutmak ve her zaman temiz bir şekilde giymek için öncesinde ütülememiz; şekil vermek açısından bize kolaylık sağlar. Atlet katlama yöntemleri sayesinde atletlerin yerleştirildiği yerden daha optimal bir şekilde istifade edilebilir.

Atlet katlama yöntemleri sırasında faydalanılabilecek olan yöntemler şunlardır:

  • Konmari Yöntemi

Konmari, yaşamış olduğumuz alanların psikolojimize olan etkisine ilişkin bir akım olarak tanımlanabilir. Yaşam alanında bulunanları düzene koymaya yarayan ve hayatı daha sade yaşamamızı sağlayan bu yöntem, yaşantıyı kolaylaştırmayı amaçlamaktadır. Bu yöntem sayesinde yerleştirilen giyim eşyaları, daha az yer kaplar ve bize daha fazla kullanabileceğimiz alan kalır. Her giyim eşyasında uygulanabilecek bu yöntem, atletlere de kolay bir biçimde uyarlanabilir.

Atlet katlama yöntemleri arasında faydalanılabilecek olan Konmari yöntemi şu adımlar izlenilerek gerçekleştirilir:

Atletin iki tarafından biri ortasından katlanır. Karşı taraf da aynı şekilde katlanır. Katlama işlemi esnasında kenardan biraz önce durularak yani biraz boşluk bırakılarak yuvarlanılır. Sonrasında dikey pozisyona getirilir ve yerleştirme işlemi gerçekleştirilir.

  • Kilitleme Yöntemi

Evlerin artık daha minimal bir biçimde tasarlandığı ve yerden kazanımın daha fazla ön plana çıktığı günümüzde çamaşırların bilhassa atletlerin nasıl katlanıldığı önem taşımaktadır. Atlet katlama yöntemleri arasında sayılabilecek kilitleme yöntemi sayesinde valiz gibi daha kısıtlı bir depolama alanı sunan unsurlar, etkin bir şekilde dizayn edilebilmektedir. Bu yöntemde, atlet etek kısmından kıvrılarak dışa doğru katlanır. Ardından atlet klasik bir şekilde ortalanarak atletin her 2 tarafı üst üste gelecek biçimde katlama işlemine devam edilir. Sonrasında birleştirilen atletin kısımları etek kısmından ne kadar kıvrıldıysa o oranda kıvrılarak katlanılır. Bu şekilde, kilitleme yöntemiyle katlama işlemi gerçekleştirilmiş olur.

            Siz de bu yöntemlerle düzenleyebileceğiniz kaliteli atlet çeşitlerini kategorilerimizde uygun fiyatlara satın alabilirsiniz.

Bu Fırsatları Kaçırma!
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.