sadsad x
asdasd
Mob App Blog 4

Kadın İç Giyim Beden Ölçüleri

06 Ekim 2020

Doğru seçilmeyen beden ölçüleri hoş olmayan bir görüntü ortaya çıkarır. İç çamaşırınızla vücudunuz arasında herhangi başka bir kıyafet olmadığı için ölçülerin uygun şekilde seçilmesi son derece büyük bir önem taşır.

Sütyen Ölçüsü

Kadın iç giyim beden ölçülerini belirleyebilmek için farklı yöntemler vardır. Örneğin, doğru sütyen ölçüsünü bulabilmek için her kadının bir beden ve cup ölçüsü vardır. Fakat sütyenler ayrı cuplara sahip değildir. Genellikle kadınların ölçüleri vücutlarıyla orantılıdır.

Sütyen ölçüsünü bulmak için mezuranızı sırtınızdan öne doğru geçecek şekilde çevrelemelisiniz. Çıkacak olan değer birinci aşamada elde edilen göğüs altı çevresi değerinden daha uzundur. Bu fark cup ölçüsünü bulabilmenizi sağlar. Göğüs çevrenizin ölçüsünü almanız için mezurayı göğüslerinizin altından göğüs kafesine dolamalısınız. Göğüs altı ölçünüz 82 çıktıysa sütyeniniz 86 olmalıdır. Sütyen bedenleri 5 cm’lik birimler halinde yüksekliği için ana birimin üstündeki beden alınmalıdır.

Külot Ölçüsü

Bunun dışında markalara göre değişen ölçüler de vardır. Fakat genel olarak külot ölçüleri XS, S, M, L, XL gibi kategorilere ayrılır. Külotların ölçüleri kalça bölgesinin alt kısmından başlar. Buna göre XS – 88.9 – 91.4 - S 96.5, M 99.1 – 101.6, L 105.4 – 109.2 ve XL beden ise 113 – 118.1 olarak belirlenmiştir.

Ölçüler erkek ve kadın olarak birbirinden farklı şekilde ortaya çıkabilir. Doğru ölçüler seçilmediği zaman satın aldığınız ürünlerden verimlilik elde edemezsiniz. Bunun için kendi vücut ölçülerinizle ürün satın alacağınız markanın ürünlerine ait ölçüleri mutlaka incelemelisiniz.

Genel olarak vücudunuzu göğüs hizası bel ve kalça altı bölgesinden ölçebilirsiniz. Bu bölgeler iç çamaşırı ölçülerini bulabilmek için en uygun bölgelerdir. Bunun dışında beden isimleri ve numaraları üzerinden de kendi vücut yapınıza uygun olabilecek iç çamaşırlarına sahip olabilirsiniz.

İç çamaşırlarını satın alırken müşterileri tarafından güvenilir yorumlar alan ve marka bilinirliği yüksek olan firmaları tercih etmelisiniz. İç çamaşırları cildiniz ile gün boyunca temas edeceği için çeşitli riskler ortaya çıkabilir. Sağlık problemi yaşamamak için marka araştırmasını aceleye getirmeden detaylı bir şekilde yapmalısınız.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.