sadsad x
asdasd

Müslin Bez Ne İşe Yarar

09 Şubat 2021

Genellikle bebeklerin üstünü örtmek için kullanılan müslin bezler, bebeklerin cildini tahriş etmeyen özel bir bezdir. Peki müslin bez başka nerelerde kullanılır ve kullanırken nelere dikkat edilir?

 

Müslin Bezi ile Kundaklama

 

Müslin bez nasıl kullanılır sorusunun en yaygın cevabı kundaklama şeklindedir. İnce ve seyrek dokunmuş pamuklu yapıya sahip müslin kumaşları, bebeklerin hassas ciltlerine en iyi gelen kumaşlar arasındadır. Bebeği kundaklamanızdan sonra bebeğin kendisini son derece iyi ve güvende hissetmesini sağlar. Bebeğin anne karnındaki konforu müslin bez ile bulabilmesi mümkündür.

 

Müslin Emzirme Örtüleri

 

Uygun koşullarda müslin bezi ile tasarlanmış emzirme örtüleri, bebeğinizi emzirirken üstünüzün tamamen kapanmasını sağlar. Nefes alabilen yapısıyla bebeğiniz terlemeden rahat bir şekilde beslenme ihtiyacını karşılar. Balenli yapılı olan modeller bebeğinizi emzirirken kolayca kontrol edebilmenize de imkan sağlar.

 


Müslin Ağız Bezleri

 

Bebeklerin özellikle diş çıkarma zamanlarında ellerini ağızlarına sık sık götürme alışkanlıkları vardır. Ağız salyasıyla üzerlerini ve çevrelerini ıslatabilirler. Bu noktada ekstra emici özellikli müslin bezleri devreye girer. Bu dönemde ağız mendili olarak tercih edebileceğiniz müslin bezlerini önlük olarak da kullanabilirsiniz.

 

Sıcak Havalara İnce Çözümler

 

Havaların aşırı sıcak olduğu dönemlerde bebeklerde yetişkinler kadar etkilenir. Bu tür anlarda müslin bezini pusetin üzerine veya bebeğin üzerine örtebilirsiniz. Hava geçirgenliği olan müslin bez sayesinde rahatça nefes alan bebeğiniz kendini daha mutlu ve ferah hissedebilir.

 

Banyo Sonrası Yumuşak Bir Karşılama

 

Bebeğinizi banyodan sonra müslin bezinin yumuşak yapısıyla kurulamayı deneyebilirsiniz. Emici ve yumuşak dokusuyla bebeğin hassas tenine zarar vermeden ek emicilik özelliğiyle hızlıca kurulanabilmesini sağlar. Denizden sonra da müslin pançolar ile bebeğinizi veya çocuğunuzu giydirebilir ve güneşten koruyarak kurumasını sağlayabilirsiniz.

 

Bebeklerin Teni için İdeal

 

Yenidoğan bebeklerin cildinin dışında yer alan koruyucu tabaka verniks vardır. Verniks tabakası, bebeğin cildini dış etkenlere karşı korur ve vücut ısısının ayarlanmasına destek verir. Özel tabakaya zarar vermemek için bebeğinizi omzunuza yatırdığınız anlarda yumuşak dokulu müslin bezi ile tasarlanan bebek omuz örtülerini kullanabilirsiniz.

 

Bebeğin yüzünün temiz kalmasında ve tahrişi önlemede son derece etkilidir. Bebek omuz örtüleri, bebeğinizle geçirebileceğiniz özel anları daha rahat ve konforlu bir şekilde tecrübe edebilmenize destek verir. Bebek müslin bez ne işe yarar sorusunun cevabını öğrendikten sonra bebeğinizin sağlığı için uygun tercihler yaparak gelişme sürecinde daha sağlıklı olmasını ve mutlu olmasını sağlayabilirsiniz.

Bu Fırsatları Kaçırma!
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.