sadsad x
asdasd

Maske Kullanılmasının Faydaları Nelerdir?

06 Nisan 2021

Bir sabah tüm dünyada etkisini sürdüren virüsün ülkemize de gelmesi ile birlikte en kötü sabaha uyanmış olduk. Maske kullanımı öğrenmeye başladık.

Maske Kullanılmasının Faydaları Nelerdir?Sorusunun cevabını bilmez bir topluma maske nasıl kullanılır? Neden kullanılır? Gibi soruların sorulduğu zaman doğru cevaplanabilmesi için anlatımlar başlandı. Maske hayatımızı ele geçirmiş en büyük devrim oldu diyebiliriz.

Maskle 3-4 Saatte bir değiştirilmelidir.

Maske kullanımı çok dikkat edilmesi gereken önemli bir husustur. Hijyen içerisinde olmalıdır. Maske takılı iken aksırmak öksürmek ya da hapşırmak gibi istekler geldiği zaman maskenizi indirip hemen kolunuzu bükerek dirsek içerisine eylemi gerçekleştirin. Maskeniz ile kesinlikle bu tür bir eylem gerçekleştirmemelisiniz.

Maskenizi uzun zaman kullanmayın. Bu uzun zaman tam bir gün boyu zamanı olabilir. Sürekli şekilde kullanım sağlamanız gereken bir iş ya da eyleminiz bulunuyor ise en fazla 3-4 saat ‘te bir maskenizi değiştirmeniz gerekir. Eğer ki normal kullanım için maske takıyorsanız 1 günü geçmeyen zamanlarda maskenizi değiştirmeniz gerekir.

Maske nasıl muhafaza edilmeli

Maske kullanımınızın 2. saatindesiniz ve çıkarmanız gereken bir durum oldu maskenizi dış kısmını katlayarak en az toz ile temas edecek bir yer bulmanız gereklidir asla maskenizi kullanım şeklinde herhangi bir yere bırakmayın doğrudan mikroplar ile temas kuracaktır.

Eğer ki maskenizi herhangi bir yere koyacak müsait zamanda değilseniz yine aynı şekilde katlama işlemini uygulayınız ve daha sonra en az kullanım sağladığınız cebinize koyunuz. Kesinlikle kolunuzda maskenizi muhafaza etmeye çalışmayınız. Kolda maske taşımak daha fazla mikrop ile haşır neşir olması demektir.

Maske kullanımı ile birlikte bir çok maske çeşidi alınmaya ve tartışılmaya başlandı özellikle n-95 maskelerin alınması gerektiğini cerrahi maskelerin bir işe yaramadığı öne sürüldü. Durum hiç de böyle değildi. Cerrahi maskeler sizi virüsten uzak tutacak kadar işlevseldir.

Cerrahi maske ise kendi içerisinde renk ve telli telsiz modellere ayrılmaya başlandı her iki çeşidi de tercih edebilirsiniz. En steril ve en hızlı kargolama işlemi ile birlikte en uygun fiyata maske satın almak isterseniz sitemizdeki maske kategorilerini inceleyebilirsiniz.

Bu Fırsatları Kaçırma!
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.