sadsad x
asdasd

Külot Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

01 Ekim 2020

En önemli giyim unsurları arasında külotlar yer alır. Çoğu zaman kendinize özel ve mahrem bir giyim gibi görünse de külot seçenekleri arasında çok fazla sayıda model vardır. Bu sebeple, seçim esnasında özel detaylara dikkat edilmesi gerekir. Tercih edilecek kumaş ve renk tercihleri gündelik hayatınıza doğrudan etki eder. Peki sağlık açısından da son derece önemli olan külot tercihinde nelere dikkat edilmelidir?

Kumaş Türü

Külot tercihinizi yaparken ilk dikkat etmeniz gereken detay kumaş tipidir. Özel bölge sağlığı ve hijyeni kadın erkek fark etmeksizin yaşam kalitesini doğrudan olumlu yönde etkiler. Sentetik polyester ham maddeler ile tasarlanan kumaşlar hava ve nem geçirgenliği düşük olan seçeneklerdir.

Kimyasal Maddeler

Özel bölgede oluşabilecek pişik ve buna bağlı cilt hastalıkları mantara sebebiyet verebilir. Külot alırken mümkün olduğunca nefes alan ve pamuklu kumaşlardan üretilmiş olmasına dikkat etmelisiniz. Kullanılan kumaşa verilen renk ve desen için kimyasal boyalar tercih edildiyse sağlığınız etkilenebilir. Olabildiğince düz renklerde külotlar tercih etmeniz gerekebilir. Fakat güvenilir markaları tercih ederseniz desenli ürünleri de kullanabilirsiniz.

Beden Tercihi

Külot bedeninin ne dar ne de bol olması gerekir. Dar olan külotlar vücudunuzu çok fazla sıkar ve cilt hasarlarına sebep olabilir. Bol külot modelleri ise katlanma yapar ve rahatsızlık verir. Vücudunuz için ideal ölçüdeki külotlar gün içinde rahatsız hissetmenizi engeller.

Günlük kullanımda slip külot tercih edilebileceği gibi tercihinize göre daha rahat bir kullanım imkanı sunabilecek farklı seçeneklerden de yararlanabilirsiniz. Kadınlar genel olarak külot ve sütyen takımlarını almayı tercih ederler. Bu sebeple, kullanılan sütyenlerin tamamlayıcı renklerde olmasına da özen gösterilmelidir. Gündelik giyim stilinizi de bu renklere göre belirleyebilirsiniz.

Beyaz bir pantolon tercih edecekseniz koyu renkli bir külot kötü bir görüntü oluşturabilir. Bu tür durumlarda ten rengi ya da beyaz külotları tercih edebilirsiniz. Dar ve şık elbiselerin altından hatları belli olacak külotlar da şıklığınıza gölge düşürebilir. Külotlarınızı seçerken daima kullanım alanına ve kombinlerinize göre uygun şekilde hareket etmelisiniz.

Bu Fırsatları Kaçırma!
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.