sadsad x
asdasd

Kaliteli Bir Çorap Nasıl Ayırt Edilir?

22 Temmuz 2020

Sağlıklı ve güvenilir bir şekilde çorap giymek istiyorsanız bazı özel detaylara da dikkat etmelisiniz. Çorapların ipliklerinin ve ham maddelerinin doğadan elde edilmesi burada ilk etapta dikkat edilmesi gereken detaylardandır. Kaliteli iplikler, yaz aylarında sizi terletmeyen ve kış aylarında da üşütmeyen yapıya sahiptir. Hava şartlarına uyum sağlayabilen materyaller ile üretilmiş çorapları seçmeniz bu açıdan büyük bir önem taşır. Ayağınızı saran, lastikli kısımları sarkma yapmayan ve burun kısımları dikişsiz olan konforlu çorapları günün her anında giymeye devam edebilirsiniz.

 

Kullanılan materyal kalitesi, örgü ve üretim tekniği ile birlikte uygulanacak işlemler de çorabın kalitesini ayırt edebileceğiniz özellikler arasındadır. Sağlığınız açısından ayağınız için tercih edebileceğiniz en uygun çorap materyali pamuk yani penyedir.

BCI Cotton Nedir?

Ürünlerin penye olup olmadığını ürünü satın aldığınız firmanın size sunacağı bilgiler sayesinde öğrenebilirsiniz. Firmalar BCI Cotton kullanıyorsa, ürünlerde kullanılan pamuğun üretildiği alana kadar izlenebilirliğinin ve o pamuğun kalitesinin belgelendirildiği anlamı çıkarılabilir. Pamuk üretiminde yer alan ilaçlamanın da standartlar çerçevesinde olduğunu bu uyarıdan anlayabilirsiniz.

 

Örgü tekniği olarak da üretilen ürünün doğru iğne sayısında makinede üretilmesi, çorabın ayağa tam olarak oturması, sıkmaması ve bol gelmemesi üretimin doğru makine parkurunda yapıldığının göstergesidir.

Yıkama İşlemi Kaliteli Çorapları Etkiler mi?

Yeni nesil örgü makinelerinde burun kapama kısımlarının tek sıra olabilecek şekilde örgüden yapılması, ayakta burun ucu konforunda sizlere avantaj sağlar. Ayrıca üretimdeki uygulamalar çorapların daha uzun ömürlü ve antibakteriyel olmasına da destek verir. BCI Cotton, yıkama sonrasında ölçü olarak ürünlerde fark olmayacağı anlamına da gelir. Üç bar kuru buhar ile ütüleme işlemi yaparak çorap üzerindeki bakterilerden de kurtulabilirsiniz.

 

Bu tür detaylara dikkat ederek kendiniz için doğru olabilecek çorapları seçtiğiniz zaman stilinizi de dışarıya en doğru ve şık şekilde yansıtmaya başlayabilirsiniz. Güvenilir şekilde uzun süre boyunca kullanabileceğiniz kaliteli çoraplar uzun süreli kullanımlar sonrasında da herhangi bir problem yaşamanıza sebep olmaz. Stilinizi vurgulayabileceğiniz kaliteli çoraplar sayesinde hayalinizdeki farklı stilleri gerçeğe dönüştürmeye başlayabilirsiniz.

Bu Fırsatları Kaçırma!
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.