sadsad x
asdasd

İç Çamaşırları Ütülenmeli Mi

25 Mayıs 2021

Kadınlar iç çamaşırlarını nasıl seçerlerse seçsinler kasık bölgesi için pamuk tercih edilmektedir. Bunun nedeni vajinal bölgeye karşılık gelen alanın bakterisiz olması gerektiğidir.

iç çamaşırların ütülenmesi

İç çamaşırları iyice yıkamanın yanı sıra, ısıdan etkilenen bakterileri öldürmek için kasık bölgesi için iç çamaşırları ütülenmeli ve düzenli olarak böyle kullanılmalıdır. Tüm mikroplar ısıdan etkilenmez. Bununla birlikte, bilinen en yaygın mikroorganizmalar ısıya dayanıklı değildir. Kadınların hayatlarının bir noktasında karşılaştıkları mantarlar da ısı nedeniyle ölen bir tür mikroorganizma çeşididir. En azından genital bölgemize karşılık gelen kısım için iç çamaşırları ütülenmeli çünkü su sıcaklığıyla ölmeyen mikroorganizmaları öldürür ve bakteri üremesini engeller. Bu nedenle kıyafetleri ütülemek oldukça kolay ve etkili bir yöntemdir.

iç çamaşırları hangi durumlarda ütülenmeli

Kronik veya periyodik bir cilt rahatsızlığı, alerji, enfeksiyon, mantar vb. deri hastalığı olanların en azından hastalıkları sırasında iç çamaşırlarını ütülemeleri önerilir. Çocukluktan beri iç çamaşırınızı ütülediyseniz cildiniz buna alışır ve ütü yapılmadan giyilen giysiler cilde iyi gelmez.

Külot, boxer gibi iç çamaşırları ütülemenin mikropları öldürmede faydalı olduğu bilinmektedir. Neyse ki çamaşırlarınızı ütülemek için zaman kaybetmeden çamaşır kurutma makineleri ile mikroplardan kurtulmanız artık mümkün.

Vücuda uygun, kesimi rahat ve sıkı olmayan iç giyim giyilmelidir. Mümkünse tümü pamuklu iç çamaşırı kullanılmalıdır. Özellikle çamaşırların net kısmı pamuklu olmalıdır. İç çamaşırları yıkarken yumuşatıcı kullanımından kaçınılmalıdır. Yumuşatıcılar ve bazı deterjan kalıntıları giysinin yüzeyinde kalır ve kimyasal tahrişe neden olur. Bazı mikroorganizmalar nemli ve sıcak ortamlarda naylon ve naylon karışımlarında daha hızlı büyür. İç çamaşırınızı yıkadıktan sonra ütülemek de mikroorganizmaları öldürmek için önemlidir. Çünkü bu enfeksiyonlar yaygındır ve ütülenerek etkisiz hale getirilebilir. Çamaşırlar sık sık değiştirilmelidir. Dar pantolon ve iç çamaşırı havalandırmayı engeller ve mikroorganizmaları artırır. Vajinal enfeksiyonu olan kadınların pamuklu iç çamaşırı tercih etmesi ve mümkünse etek giymesi özellikle sağlıklıdır. Göğüsleri sıkıştıran sütyenlerden uzak durulmalı, vücut ve göğüs yapısına uygun sütyenler kullanılmalıdır.

Bu Fırsatları Kaçırma!
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.