sadsad x
asdasd

Çoraplar Makinede Nasıl Yıkanır?

09 Temmuz 2020

Kıyafetlerin çamaşır makinesinde nasıl yıkaması gerektiği konusunda çok sayıda kişinin bilgi sahibi olduğu aşikar! Ancak söz konusu çoraplar olduğunda akıllar bir hayli karışabiliyor. Çoraplar çamaşır makinesinde nasıl yıkanır sorusunun yanıtı kimi zaman değişkenlik gösterebilir. Nelere dikkat etmeniz gerektiği konusunda sizlere bazı bilgiler aktaracağız. Böylelikle satın aldığınız çorapları çok daha uzun süre problemsiz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Su Sıcaklığı 40 – 60 Derece Arasında Olmalı!

Öncelikle çorap modellerinin çok sıcak suda yıkanmaması gerektiğini belirtelim. Pek çok kişi çorapları 90 derece sıcaklıkta yıkıyor ancak bu durum ne kadar kaliteli olursa olsun çorapların kısa sürede yıpranmasına yol açabilir. Çorapları 40 ila 60 derece sıcaklık arasında yıkamanız gerektiğini unutmamalısınız. Şayet çoraplarınız çok kirli ise ve 40 derece sıcaklıkta tamamen temizleneceğini düşünmüyorsanız bu durumda aşağıdaki yöntemi uygulayın!

Çok Kirli Çorapları Sabunlu Ilık Suda Bekletin.

Çok kirli olan çorapları sıcağa yakın olan ılık su içerisine bir miktar sabun ekleyerek bekletin. Yaklaşık bir saat bekledikten sonra çok kirli olan bölümlerini elinizde hafifçe çitileyin. Çok fazla çitlemenin çorapların deforme olmasına hatta yıpranarak yırtılmasına bile yol açabilir. Bu nedenle çitileme işlemi esnasında çok fazla abartıya kaçmayın. Sonrasında çoraplarınızı çamaşır makinesinde yıkayabilirsiniz. El ile yaptığınız ön yıkama sayesinde çamaşır makinesinden tertemiz çıkacağından emin olabilirsiniz.

Çorap Yıkama Filelerini Kullanın!

Çorapları iç içe koyarak ya da katlayarak çamaşır makinesini atmanız durumunda çok fazla temizlenmesini beklemeyin. Bu nedenle çorapları mutlaka iç içe koymadan yıkamanız gerekiyor. Böylelikle çok daha temiz bir şekilde makineden çıkmasını sağlayabilirsiniz. Çoraplar için özel olarak hazırlanan yıkama fileleri ya da yıkama topları da bulunuyor. Dilerseniz bu ürünleri kullanarak yıkama esnasında çorapların diğer kıyafetlerin aralarına girmesini engelleyebilirsiniz.

Çamaşır Suyu Çorapları Yıpratır.

Özellikle söz konusu beyaz çoraplarsa pek çok kişi çamaşır suyu kullanmayı tercih ediyor. Ancak çamaşır makinesine çamaşır suyu ilave etmeniz hem makineye hem de çoraplarınıza zarar verecektir. Bunun yerine yukarıda söz ettiğimiz ön yıkama işlemini yapmanız çok daha doğru bir tercih olabilir. Son derece kaliteli bir çorap tercihi yapmış olsanız bile çamaşır suyu ile yıkamanız durumunda çoraplar çok kısa bir süre içerisinde yıpranır ve renklerini kaybetmeye başlar.

Bu Fırsatları Kaçırma!
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.